Australijos gyventojų, šalies istorija gyvenvietė.

Šiandien dauguma Australijos gyventojų yra imigrantų palikuonys, kurie atvyko į šią šalį į XIX ir XX amžių, daugiausia Škotijoje, Anglijoje ir Airijoje.

Australijos aborigenai sugalvoja Australijoje, Tasmanijos aborigenai ir Toreso sąsiaurio Islander tautų aborigenai. Šios trys grupės skiriasi savo išvaizda ir tarp jų yra kultūriniai skirtumai.

Imigrantai iš Britų salų pradėjo įsikurti Australijoje 1788. Tada rytinėje pakrantėje, ant šio Sidnėjuje svetainėje nusileido pirmąją partiją tremtinių, ir buvo įkurta pirmoji gyvenvietė Port Jackson. Savanoriški imigrantai iš Anglijos pradėjo rinktis čia tik 1820, kai šalis pradėjo kurti avis. Kai šalis pigiu skrydziu paieska atrado aukso, Australijos gyventojų imigrantų iš Anglijos ir kai kuriose kitose šalyse 1851-1861 išaugo beveik trigubai ir pasiekė 1 mln.

60 metų, 1839-1900, Australijos gyventojų skaičius išaugo daugiau nei 18.000 vokiečiai įsikūrė šalies pietuose, iki 1890 jis buvo antras etninė grupė po anglų žemyne. Tarp jų buvo liuteronai buvo persekiojami, politiniai ir ekonominiai pabėgėliai, pavyzdžiui, kas paliko Vokietiją po 1848 revoliucijos.

Šiandien Australijos gyventojų yra 21 875,000,000, o vidutinis tankis – 2,8 asmenims. 1 sq.km.

Visi Australijos kolonijų federacija 1900 metais. Pirmaisiais XX amžiaus, šalies Australijos ekonomika skrydžiai į briuselį sustiprėjo, todėl toliau stiprinti tautos.

Po Antrojo pasaulinio karo vyriausybė paskelbė ambicingą programą skatinti imigraciją, kuriuo Australijos gyventojų išaugo daugiau nei 2 kartus. Kaip rezultatas, 2001 27,4% žemyno gyventojų sudarė žmonės, kurie gimė užsienyje. Didžiausios etninės grupės, kurios sudaro Australijos gyventojų – tai britų ir italai, Airijos, Naujosios Zelandijos, Olandijos ir graikai, vokiečiai, vietnamiečių, kinų ir jugoslavų.

Atsakydami į vietinių gyventojų metus pradeda Toreso sąsiaurio salų žmonės, kurie Melanezijos kilmę, apie 400 tūkstančių žmonių. Aborigenų Australija pasižymi aukštesnio lygio nusikalstamumo ir nedarbo, mažesnių lygių švietimo ir gyvenimo trukmė yra trumpesnė: jie londonas kaunas pigus skrydziai gyvena 17 metų mažiau nei likusi gyventojų dalis.

Dėl Australijos gyventojų, kaip ir kitose išsivysčiusiose šalyse, būdingas demografinis perėjimas prie vyresnio amžiaus žmonių, padidėjo pensininkų skaičius ir jų darbingo amžiaus procentais sumažėjo.

Anglų – oficiali kalba šalyje. Čia turi ypatingą funkciją, žinomą kaip Australijos anglų kalba. Maždaug 80% gyventojų naudoja anglų namuose kaip tik kalba kalba. Be jo, 2,1% gyventojų kalba kinų namuose, 1,9% – italų ir 1,4 – graikų kalba. Per daug imigrantų yra dvikalbiai. Australijos aborigenų kalbos kalbėti tiek iš esmės tik 50 tūkstančių žmonių, o tai yra 0,02% visų gyventojų. Vietinių kalbų nyksta: Iki šiol 200 kalbų yra tik apie 70.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt