AUSTRIJA – kalnų slidinėjimo Meka

Milijonai žmonių iš viso pasaulio, be abejo, pasirinkti praleisti žiemos atostogas Austrija – pasaulinio garso kalnų slidinėjimo gimtinė. Visada yra daug sniego, slidinėjimo šlaitų įrengta naujausiomis technologijomis, modernus ir jaukus viešbutis yra gražus priedas prie Alpių kaimuose, kuriuose atsižvelgiama į Antikos ir ramybę. Kvėpavimą srityje. 84 000 m2.

Sostinė. Viena (1,55 mln. gyventojų 2001m.)

Geografija. Šalis yra centrinėje miesto dalyje svarbiausia Vakarų Europoje į pietus ir iš Šiaurės Europos į Pietų Europą, kuri veda tarptautinius sankryžas. Austrija ribojasi šiaurėje iki Vokietijos ir Čekijos Respublikos rytuose – su Slovakija ir Vengrija, pietuose – su Slovėnija ir Italija vakaruose – su Šveicarija ir Lichtenšteinu. Austrija yra kalnų šalis. Kalnai ir Piekalnes užima apie 80% šalies teritorijos.

63% teritorijos užima naujos Rytų Alpių sistema. Rytų Alpės driekiasi per visą šalį ir formuoja kalnuotoje šalies dalyje branduolį. Kiti kalnuotos šalies dalyse užima Vakarų Alpės (jis yra didesnis ir siauresnės nei Rytų Alpės). Pietų Alpės yra Vakaruose didžiausias išsiskiria Ziller (Zillertal) Otctales (Ectalis) ir Hohe Tauerno (Hohe Tauerno) kalnų. Vidutinis šalies aukštis kalnų yra nuo 500 iki 1500 metrų. Aukščiausias kalnas Austrijoje, Grossglockner (Grossglockner) su 3797 metrų aukščio.

Administracinis suskirstymas

Austrija susideda iš devynių federalinių žemių: kai jie buvo atskiros kunigaikštystės: Aukštutinė (administracijos centras – Lincas), Burgenlandas (Aizenštadte), Vorarlberg (Brėgencas), Karintija (Klangenfruta), Štirija (Graca), Tirolis (Insbrukas), Viena ( Viena), Zalcburgas (Zalcburgas), Žemutinė Austrija (Sanktpoltena).

Vidutinio kontinentinio klimato pakrantės žemyno klimato pamainą. Švelnios žiemos. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį – 0-5 laipsnių žemiau nulio. Sniego neišsilaiko per žiemą. Viena, vidutinė oro temperatūra sausį – 2 laipsniai žemiau nulio. Įšalo apatinė riba yra 2700 metrų virš jūros lygio. Sudėtingo reljefo Alpių klimatas yra labai įvairus. Kalnai pajuto vertikalios teisės srityje poveikį: kopimas į kalną, o oro temperatūra kas 100 metrų mažesnis maždaug 0,5-0,6 laipsnių, todėl yra šalto Alpių klimatas viršuje. Žiemą kalnai kritulių daug, todėl šlaitas renka storu sniego. Atšildyti ar po ilgo sningant susidaro nuošliaužos, sniego lavinos.

Gyventojų – 8,2 mln. (2006. liepos mėn.) 90,9% gyventojų yra austrai, 1,5% – slovėnai, vengrai, čekai, slovakai, romų ir turkų, bosnių, serbų ir kroatų. Tankiausiai apgyvendintos sritys yra į šiaurės rytus ir į rytus. Miesto gyventojai sudaro 77% visų gyventojų.

Kalba. Oficiali kalba yra vokiečių, tačiau įvairios federalinės kalba skirtingomis tarmėmis. Šnekamoji formų pagrindinė dalis Aleman ir Bavarijos tarmės, kad labai skiriasi nuo literatūrinės vokiečių kalbos.

Daug Austrijos žinias anglų kalba. Tačiau, skaitant meniu, dažnai susiduria su problemomis. Todėl, jei jūs nuspręsite eiti į kaimą, patartina prisiminti bent keletą frazių vokiškai. Austrijos tarmės yra tiek savotiškas, kad turistai, net ir tie, kurie žino, vokiečių gerai, dažnai nesupranta vietos kaimas gyventojų kalbą.

Religija. 73,6% gyventojų yra Romos katalikai, 4,7% yra protestantų, 4,2% musulmonų, 0,1% gyventojų priklauso kitų religinių konfesijų, bet 17,6% gyventojų yra netikintys ir ateistai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt