Energobūvnieku komentarai CP bausmė nėra

Didžiausia iš Konkurencijos taryba (KT) bausmė energijos įrangos įmonių, kurie gavo dar jokių pastabų apie tai nėra.

CP taikomas 2.011.557 latas bauda 26 energijos įranga bendroves daugiau nei 300 viešųjų pirkimų konkurencijos iškraipymo ir tapo brangiau, šiandien žurnalistams sakė kreditų. Priežiūros institucijoms, taip pat spręsti kaltinimus AS “Skirstomųjų tinklų” ir “Latvenergo”.

Didžiausia bauda, ​​kada nors gavo UAB “Vidžemės energoceltnieks” – 471 106 latų, tačiau Bendrovė paaiškino, kad “šiandien, nė vienas iš bendrovės valdyme nėra ant žemės”, todėl pastabų dėl atitinkamos bausmės gali būti tik rytoj.

Antras pagal dydį bauda – 309 362 latų – kuri gavo UAB “Lietuvos energoceltnieks” (LEC) pirmininkas Ivars Gaters neatsakė į “Nozare.lv” bando bendrauti ir gauti pastabas dėl CP taikant sankcijas.

Savo ruožtu, buvęs LEC pirmininkas Andris Asars-Asarovskis sakė, kad nebėra susijęs su bendrove, todėl ji negalėtų būti suteikta teisė pateikti savo pastabas dėl nieko. Teiginys, kad CP bausmes už tą laikotarpį, kurį Asars Asarovskis varoma bendrovė, jis sakė, kad “komentaras būtina nuolat valdyti įmonę.”

“Kiek aš žinau, ERĮ pasiryžusi apskųsti sprendimą CP, nes ji mano, kad nedera realybės”, sakė Asars-Asarovskis.

Didžiausia bausmė – 7,5% nuo praėjusių metų apyvarta – Daugpilio gavo trys bendrovės: “energoceltnieks Rytų” (anksčiau veikė pagal UAB “Būvenergoserviss” pavadinimu), UAB “Rio” ir SIA “Daugavpils energoceltnieks”. Bendrovė dalyvavo daugiau kaip 100 pirkimų iš viso, per kurį bendrovės susitarė dėl kainų.

Nė viena iš šių bendrovių, užsako informacijos biure telefonu neatsakyta, tikrai “Nozare.lv”.

Kaip pranešama, CP Energobūvnieku studijavo pirkimo sutartį nuo 2006 iki 2011 metų.

Didžiausia bauda, ​​kada nors gavo UAB “Vidžemės energoceltnieks” – 471 106 latų, o po to UAB “Lietuvos energoceltnieks” (LEC) iki 309.362 litų UAB “Empower” su 303.638 latų baudą. Kaip pranešama, iki šiol karteļdarījumos buvo sugauta tik nedidelius statybininkai ir priežiūros taikoma didžiausia bausmė buvo 40 000 latų.

Kartelis, kad konkurencija buvo iškraipyta 316 AS “Latvenergo” ir “platinimo tinklo” rankena pirkimų trys AB “Lietuvos geležinkeliai”, du “LatRosTrans” ir vienas iš UAB “rišikliais”, kurią pirkimų organizavimas.

Šie klientai įsigijo elektros darbus ir elektros darbus (pavyzdžiui, elektros linijų montavimas, remontas, modernizavimas), kuris buvo iš esmės atliekami Latgaloje ir Vidžemės. Savo ruožtu, pirkimai svyravo nuo kelių tūkstančių iki pusantrų šimtą tūkstančių. Elektrobūvniecības bausti bendroves nuo 2006 metų iki to laiko, pasiūlė CP pažeidimas atveju, pasirūpino, kad jos dalyvavimas konkrečiam pirkimui, tokiu būdu panaikinant konkurenciją ir neigia klientui galimybę gauti mažesnę, normali rinkos kaina.

Draudžiami karteliai buvo įgyvendinama pagal šią schemą – pareiškėjas turi susitarimas buvo tikimasi laimėti, buvo išsiųsti kiti pareiškėjai arba jau parengė sąmatas, ar gaires, kokia kaina jie turėtų būti siūlomi arba siunčiami į savo sąmatą, nukreipta į kitų dalyvių jo kaina yra didesnė. KP vairuotojas Skaidrīte Abraomas sakė, kad statybininkai žinojo, kad konkurencija bus dalyvauti, ir išdėstyti dalyvauti konkrečioje viešųjų pirkimų. “Statybininkas parašyta konkurentą, kad jis negali dalyvauti konkrečioje viešųjų pirkimų, nes jis jau laimėjo kelis pasiūlymus, taip konkurentas prašoma pateikti mažiausią kainą. Keitimasis informacija buvęs kitoks”, sakė Abraomas.

194.171 latų didelė bauda “Rio”, UAB “Aiviekste Energobūvnieku” baudžiamas 117.991 latų, UAB “SZMA” – 73.996 latų Alūksnės Company Ltd “Helmiks energoceltnieks” – 64 056 latų, SIA “Daugavpils energoceltnieks” – 57.559 latų UAB “SZMA V” su 53.875 latų, Ltd “Faradas” su 51.966 litų, UAB “East energoceltnieks” su 41.957 litų, UAB “Besecke” su 40.860 latų, Ltd “Elbra” su 37.326 latų , Ltd “Telms” su 37.228 litų, UAB “OMS” su 30.345 latų, Ltd “ELPOLI” su 27.110 latų, Ltd “Latgale elektros” su 25.211 latų, Ltd “Darleks” su 22.098 latų, Ltd “Jef ” su 16 540 litų, UAB “Bendrovė” Įtampa “su 15.761 litų, UAB” MCD “iki 8505 litų, Panevėžio miesto Ltd” Energoceltnieks “iki 6239 litų, Ltd” Instel “su 2566 litų, UAB” Krāslavas energoceltnieks “776 latų, UAB “Šiaulių energija darbas” su 771 litų UAB “Demp” su 544 latų.

Viena bendrovė – “Elbra” – bauda buvo sumažinta 30%, teismų tyrimo bendrovės nusprendė bendradarbiauti su CP, teikiant daug naudingos informacijos. Pradinės baudos dydis sumažintas LEC kaip įmonė dalyvavo trijuose konkursuose, kuriuo nustatyta kartelį.

Kaip pažymėjo CK vairuotojas, be baudos visi pažeidėjai bendrovės negalės dalyvauti metų pirkimus. “Tai yra rimta bausmė, bet kitaip negali pasiekti, kad pirkimai tampa sąžiningi,” Abraomas pridūrė, kad nors teismas priėmė sprendimą, šios bendrovės vis dar gali dalyvauti pirkimuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt