Graikija

Graikija daugelį metų yra laisvalaikio ir turizmo šalį. Jis yra vienas iš seniausių šalių žemėje, senovės civilizacijos lopšio. Graikija harmoningai susipina Rytų ir Vakarų kultūrų. Menas pradeda savo kelią atgal čia, čia dėl to, kad olimpinės žaidynės. Šiuolaikinės Graikijos kruopščiai saugomi ankstesnės kartos kultūrą ir tradicijas, ir leidžia visiems pažvelgti į savo istoriją.

Visos pasaulio keliautojai atvyksta į Graikiją ne tik prisiliesti prie istorinių šaltinių, bet ir mėgautis nuostabia gamta ir švariu jūros su begalinis paplūdimiuose. Graikų kraštovaizdžio trumpo Uoliniai kalnai be miškų, tankiai apgyvendintose slėniai, daugybę salų, sąsiaurių ir įlankų. Vaizdingos uolos, paplūdimiai ir egzotinių grota atveria didžiules galimybes rekreacinei kalnų turizmo ir vandens poilsio entuziastai.

Graikija – 131.940 kv.km, Kretos sala – 8336 kv.km, Santorini Island – 73 kv.km, Rodas – 1 400 kv.km, Halkidiki pusiasalis – 2918 sq.km. sostinė. Atėnai – 4.507.324 gyv. (2007m.) Geografija. Šalis yra pietryčių Europoje. Graikija užima pietinę Balkanų pusiasalio ir jos valdymas yra daugiau nei 2000 salų (19% visose srityse).

Didžiausia sala Kretos, Evija, Lesvos, Chios, Kikladų, pietų ir šiaurės Sporadų, Jonijos salos. Šiaurėje šalis ribojasi su Albanija, Buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija, Bulgarija, Turkija. Vakarų pakrantės skalauja Jonijos jūra, pietuose – Viduržemio, rytuose – Egėjo jūros. Sausumos sienos ilgis – 1 210 km. Ilgis pakrantės – 13.676 mylių. 70% teritorijos užima kalnai (aukščiausia viršūnė yra Olimpo kalnas – 2917 pėdų).

Klimatas būdingas Viduržemio jūros pakrantėje – švelnios ir lietingos žiemos, karštos ir sausos vasaros. Ilgiausiai laiko sušilti langelio dauguma Graikijos saloje Kretoje. Pietų pakrantės plaukimo sezonas trunka nuo balandžio vidurio iki lapkričio. Šilčiausi mėnesiai – liepą ir rugpjūtį, kai temperatūra beveik visoje šalyje yra 40 laipsnių. Lietaus sezonas daugelyje Graikijos prasideda maždaug lapkričio viduryje ir tęsiasi iki vasario mėnesį.

Gyventojai. 10.706.290 (2007m liepa.) Kretos sala – 623,666, Santorini – 13,670, Rod Ailandas – 117,007, Halkidiki pusiasalis – 109,587 (2006m.).

Šiuolaikinės kalba (naujoji graikų kalba) kontrastinga kalbos senovėje. Mūsų laikais, graikai mokosi dviejų kalbų – Graikijos ir Romaic. Gali lengvai bendrauti anglų, prancūzų, vokiečių ir italų.

Kurortinių teritorijų religija. 98% gyventojų yra stačiatikiai, 1,3% – musulmonai. Dvasininkai visuomenė su dideliu profiliu. Bažnyčios puošia piktogramos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt