Kaip neklystamai pasirinkti šildymo sistemą namuose?

Ruduo tai ir paskutinis laikas pradėti galvoti apie šiltas ir jaukus šaltuoju kambariai. Žiema pamažu artėja, todėl darbas turėtų prasidėti rudenį į sniegą vakare mėgautis šilta kambarį, o ne nerimauti ant antklodės. Ir atvirkščiai, jei pavargote nuo mokėjimo dideles sąskaitas už šildymą žiemos sezonu, ar už šildymą krosnelė reikalauja energijos ir daug laiko kiekvieną dieną po darbo sakurinātu erdvėje, mes galime pasirinkti, įdiegti namų šildymo katilą. Kokie yra privalumai ir nauda – pasistengsiu papasakoti per ateinančius porą dalių.

Katilas sušauks investicijas, kurie atsiperka per ilgą laiką. Be to, instaliavimo sąnaudos yra proporcingos. Mes galime ne tik pagaminti įvairius metalo gaminius pagal individualų kliento užsakymą, bet ir rasti tiek kieto kuro katilą tiek ir dujų katilą. Kieto kuro katilai yra labiausiai tinka malkoms, briketams, taip pat anglies, akmens anglies ar granulių. Jie gali būti suskirstyti į tris pagrindines grupes – plieno, ketaus ir medienos dujų kartos katilus. Lietuvoje geriausiai žinomas ir plačiausiai naudojami yra ketaus katilai, kurios mes žinome daugiau nei 40 metų. Jų gyvenimo, jei tinkamai naudojami ir prižiūrimi, yra iki 35 metų – ilgalaikio vertei. Privalumas yra tai, ilgaamžiškumą, taip pat tai, kad nėra specialaus reikalavimo, kuro medžiagos. Vienu metu labiausiai ketaus katilai naudojami akmens anglimi kūrenamų, tačiau kuro struktūra naujesnio tipo ketaus katilų plėtra taip pat gali būti naudojama malkos. Kaip ilgai bus katilas, taip pat turi įtakos medžiagos naudojamo krosnių ir savo įrengti krosnys kokybę. Pirmaujanti geležies gamybos šalis yra Čekiją, todėl populiarus ir atpažįstamas yra Viadrus ketaus katilai – tarnauja ilgą laiką, kokybę aukštą, o kaina – prieinama.

Plieniniai katilai bus lengviau valyti, ir turi didesnę efektyvumo rodiklis. Priklausomai nuo krosnies dydžio ir baldais erdvėje, šaltkalvio ir suvirinimo darbai mes galime parinkti kuro apkrovos tipų – iš viršaus arba iš priekio, ieško erdvės ir komforto poreikius atitinkamo katilo. Plieno katilų jis yra mažesnis nei ketaus katilų, bet iš medienos, sunaudotos taip pat ugnį bus santykinai mažiau.

Granulių katilai, pastaraisiais metais gautas didelį populiarumą – jis turi beveik automatine šildymo sistema, kuri reikalauja tik porą kartų per savaitę papildyti granulių rezervuaras pranašumą, bet kelis kartus per mėnesį išvalyti katilą. Granulių šildymas tiek susitinka šiek tiek daugiau brangus nei medienos šildymo, bet paprasta sistema bus naudinga, kad būtų išlaikytas pastovus viduje temperatūrą, taip pat darbą, susijusį su katilo rodyti paprastesnė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt