“Lietuvos laivininkystės” praranda Grūtups Office ginčą išlaidų “banko Baltijos” atveju

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį atmetė jų visas Lietuvos laivybos bendrovės “Lietuvos laivininkystės” (LK) pretenzija advokatu Andra Grūtups biuro, atstovaujančio “bankas Baltijos šalyse” (bb) kreditorių apie 239 mln išieškojimo iš Lietuvos valstybinio banko ir Finansų ministerijos (FM), asmens , sakė teismo sekretorius vadybininkas Ingar Sprukts.

Pagal anksčiau pateiktą VPK 2005 metais, kas buvo informacijos, tada VPK taryba sutiko su bendrovės nepelningų sutarčių su Grūtups biure. Dabartinis VPK taryba mano, kad bylinėjimasis finansavimas BB kreditoriams nepagrįstas ir atkalbinėjo.

TC tikrasis narys nurodė, kad iš viso iki BB kreditorių moka “pretenzijomis, LK gauti Grūtups biure atveju galėtų būti net 13,6 mln, tai yra, po to VPK taryba padarė išvadą, sutartis kontorą pernelyg honoraras sudarė 50% LK patenkinti kreditorių reikalavimai, išskyrus Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Kadangi tada dabartinis PVM tarifas yra 22%, advokatų honorarai sudaro 62% nuo ieškinio LK, kuri yra 22.450.000 pagal BB administratoriaus nurodytą sumą. Grūtups Biuro LK ankstesnė taryba sumokėjo daugiau nei vieną milijoną.

Ankstesnis VPK valdyba 2005 prieš pasirašant sutartį trūkumas du kartus atsisakė BB kreditorių bylinėjimosi finansavimo, manydama, kad susigrąžinti savo indėlius BB tikimybė yra gana maža. Tačiau po to, kai buvo pasirašyta sutartis, kuri gali būti paslėpta nuo VPK akcininko Valstybinio socialinio draudimo agentūra, leidžiama VPK.

Todėl šiuo metu VPK vadovybė pradėjo teisinius veiksmus, siekiant, kad įmonės mano, kad neproporcingas advokatams būtų pripažinta kaip netinkamas advokatų įstatymo ir atgauti sumą. Byla, kaip trečiajai šaliai, pakvietė BB.

Kaip pranešta anksčiau, tai nėra vienintelis reikalavimas LK Grūtups biure. LK Ryga Rajonas pateiktas prašymas buvo pripažintas niekiniu sutartį dėl teisinių paslaugų teikimo, taip pat surinkti 175,000 latų kaip nepagrįstus gauti autorinį atlyginimą. Ieškinys, pareikštas dėl buvusių LK Valdybos ir Stebėtojų tarybos nariams – Edvin Bērziņš Andris Linuzs Imants Sarmulis Olga Petersone Maris Gaidys Uldis Bud Gunta Ločmeles ir Grūtups biuro. Apygardos teismas atmetė spalio mėn veiksmų šiais metais, bet VPK apskundė sprendimą.

Teigiama, kad BB likvidatorius “BDO” kreipėsi į teismą su su ministerijos ir Lietuvos banko ieškinį dėl 238 mln išieškojimo iš viso. Ši suma sudaro 185.600.000 nuostolių ir privalomojo delspinigių 52,8 milijonus latų.

Pirmosios instancijos teismas – Vilniaus apygardos teismas – 12 spalis 2010 nusprendė iš dalies patenkinti BB ir Lietuvos banko reikalavimus susigrąžinti 60 mln. Dalis iš FM veiksmų žalą buvo atmestas. Savo ruožtu, peržiūrint su apeliacijos atveju Aukščiausiasis Teismas atmetė ieškinį visa apimtimi. Šis sprendimas buvo apskųstas Senatui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt