Parlamentas remia didelę automobilių stovėjimo aikštelę prie kelio lizingo įmonėms

Seimas antrojo svarstymo ketvirtadienį pritarė įstatymo pataisas kelyje, užtikrinti saugų gabenimo transporto priemonių parkų.

Įstatymo pakeitimai numato AB “Lietuvos užmiesčio keliai” tam tikras teises – didelių automobilių stovėjimo aikštelės nacionaliniu keliu – nuomos verslui aukcione. Be to, jei nuomininkas pateikia saugumo tarnybas turėtų teisę imti krovininio transporto naudotojams už automobilių stovėjimo aikštelės naudojimo.

Ministerija sako, kad dabartinė Latvijos kelio yra 159 transporto priemonės ir 60 parkavimo vietų poilsio aikštelėse atviros visuomenei nemokamai ir atvira visiems eismo dalyviams. Kadangi valstybės biudžetas šiuo metu neįmanoma paskirstyti apkrovos saugų finansavimą transporto priemonių stovėjimo erdves, bet ir toks poreikis nuolat auga, jūsų paprašys surasti reikiamą finansavimą, pritraukti pirklių. Saugus krovininis automobilis automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat prisideda prie Europos Sąjungos Tarybos 27 Spalio 2010 kūrinijos, priėmė pasiūlymą dėl prevencijos ir kovos su nusikalstamumu ir kelių krovinių saugių sunkvežimių stovėjimo aikštelė sritis rezoliuciją.

Tikimasi, kad iš pradžių AB “Lietuvos užmiesčio keliai” verslininkai gali išsinuomoti keturių pagrindinių State Highway sudėtį esamas automobilių stovėjimo aikšteles. Kelyje nuo Rusijos sienos (Grebneva uoste)-Rezekne-Daugavpils-Lietuvos pasienio (medus), plotas yra orientaciniai tuo Dziļūkšņa keliais tarp Rezeknės ir Daugpilio ežero. Be to, automobilių stovėjimo aikštelės, nuomojamas kelio Ryga (Skultes) Liepojos, už saldumą Rygos aplinkkelio (Salaspils-Babītes) ir kelio Ryga-Sigulda-Estijos sieną už Augšlīgatne. Keturios parkavimo vietos prie pagrindinių šalies keliuose bus specialiai krovininių automobilių. O likusios transporto priemonės galės naudotis bet kokios kitos viešosios automobilių stovėjimo aikštelės nacionaliniu keliu nemokamai.

Ministerija aiškina, kad prekybininkai krovininės transporto priemonės į stovėjimo bus teikiama už teisę pasiūlyti ne tik saugumą, bet ir iš kitų paslaugų – maitinimas, apgyvendinimas, parduotuvių ir kitų, ir sukurti krovininių transporto priemonių tinkamą infrastruktūrą valdyti ir prižiūrėti. Sąskaitą numatyta Ministrų Kabineto delegacija išleisti reglamentus, kurie bus nustatyti minimalų lygį, teikiamų paslaugų. Tuo pačiu metu vežėjai nenori naudoti mokama automobilių stovėjimo aikštelė, tai galės likti namie ir toliau naudoti nemokamą automobilių stovėjimo aikštelės.

Kadangi saugumo paslaugomis, saugumo priemonės, teikiančios krovinių transporto priemonių tinkamą infrastruktūrą ir kitas paslaugas verslui, valstybė neturi teisės kištis ir įtakoti mokesčio už šių parkų naudojimo suma, sako ministerija. Valstybė gali tik nustatyti nuomos ji renka iš pirklių, ir apskaičiavo, kad ji yra 1164,84 latų (visų keturių parkų iš viso), taip pat minimalius teikiamų paslaugų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt