Phuket – Puketas

ŠALIES erdvė. 301.230 km2.

Sostinė. Roma (2.820.000 gyventojų, 2005m.).

Europos šalis, esanti į pietus. Jos ilgis iš šiaurės į pietus sudaro apie 1140 km. Jei Italija ribojasi su Šveicarija ir Austrija, šiaurės rytuose šiaurėje – su Slovėnijos šiaurės vakaruose – su Prancūzija. Italijos teritorija, esanti Apeninų pusiasalyje, taip pat Sardinijos, Sicilijos, Elba, Kapris, Monte Karle ir kitų salų skalaujamų Viduržemio, Adrijos, Jonijos, Tirėnų ir Ligūrijos jūros akcijos. Didžiausias šalies sala Sicilija (25.700 km2), Sardinija (23.813 km2). Italijos teritorija užima didžiąją kalnuose. Šiaurėje – Apeninų ir Alpių. Apeninų (didžiausia – Korno smaigalys, 2914 m) sudaro pusiasalio pagrindą, ji tęsiasi į šiaurės vakarus, kuris jungia į Alpes, kad “pridengti” iš Italijos šiaurėje. Čia yra Aostos, Fjemmas Gardena ir daubų, taip pat platus Po upė ir jos pagrindiniai intakai, baseino paprastas. Aukščiausia Europoje – Monblanas (4807 m) – prancūzų-italų sienos.

Narė nacionaliniu ir subtropinių klimato zonoje, kuriai būdinga du sezonus. Vasara yra linkęs būti sausas ir karštas, bet ir žiemą lietaus sezonas. Alpine papėdėje liepos vidutinė temperatūra paprastai būna apie 20 laipsnių virš nulio, Po slėnyje – maždaug 23 laipsnių virš nulio, bet Apeninuose pusiasalio pietus laipsniškai pakyla iki 28 laipsnių aukščiau nulio. Milanas, Venecija, Bolonija, Florencija ir vidutinė oro temperatūra liepos mėnesį pasiekia 24 laipsnių virš nulio, Taormina ir Roma – 26 laipsnių, Palermo ir Neapolio – 25 laipsnių aukščiau nulio. Sicilija vasarą ten Sirocco – sausas vėjas, kuris pučia iš Afrikos.

Siroko šildo orą 40 laipsnių virš nulio. Karštas ir sausas vėjas pietų Italijoje ir Sicilijoje, sukelia dulkių audras. Reikšminga įtaka yra jūra, nes pusiasalyje nėra vieta atskirtas nuo jūros daugiau nei 200-220 km atstumu. Kalnuose oras sunkiai prognozuojamas.

58.130.000 italu (2006m.): 94,5% italai, 2,5% Sardinijos, 1% retormani (Alpių tautos – mokesčiai ir Friuli), Tirolio 0,5%, 0,3% ir Provanso frankų.

Oficiali kalba – italų. Populiariausios anglų ir prancūzų kalbomis. Nors italų kalba yra norminis, beveik 60% gyventojų kalba tarmes.

Religija. 83% Romos katalikų, 1% yra protestantų, 14% ateistas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt