Prancūzijos Respublika

Prancūzijos Respublika. Valstybės vadovas yra Prezidentas, kuris renkamas penkeriems metams. Teisėkūros valdžia priklauso dvejų rūmų parlamentas, kurį sudaro Nacionalinės asamblėjos ir Senato. Puikus faktas: prancūzai yra labai ištikimi savo šalies lyderiais – nuo 1974. šalis sugebėjo tik keturi prezidentai.

Visparejaekonomikas apimtys Prancūzija yra penkta pagal dydį pasaulyje, tačiau, kalbant apie žemės ūkio produktų eksportą – antrą vietą pasaulyje. Jau daugybę metų pagal skaičių turistų Prancūzija pasaulinis lyderis pasaulyje: šalis aplankė apie 80 mln. turistai, skaičius viršija šalies gyventojų. pagrindiniai ekonomikos sektoriai: automobilių, elektros pramonė, laivų statyba ir aviobūvnieciba.

Visame pasaulyje gerai žinomas Prancūzijos chemijos pramonės, pradedant nuo sintetinių pluoštų, plastikų, trąšų, automobilių padangų ir pagaliau su vaistų ir kvepalų. Nuo neatmenamų laikų pasaulyje žinomų Prancūzijos tekstilės ir trikotažo susiuvami mados prekės, galanterija, brangūs papuošalai. Branduolinės elektros energijos gamyba Prancūzijoje užima antrą vietą pasaulyje pagal pasiduoti JAV srityje tik. Paradoksalu, bet per pastaruosius 30 metų Prancūzijoje, beveik kas dešimtas gyventojas yra bedarbis, tačiau tai netrukdo valstybei konkuruoti pasaulio rinkose.

Naudingųjų iškasenų žemėlapis Prancūzija yra viena iš pačių įvairiausių, nes ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Į šiaurės rytus yra pagrindiniai geležies rūdos, akmens, akmens anglies ir kalio indėliai. Naudojamas aliuminio boksitų rezervų gamybos yra pietuose – Tiesioginis Alpinės upės, kurios suteikia pigūs hidroenergija. Dujų ir naftos gavyba iš pietryčiuose. Urano kasybos atžvilgiu Prancūzijos Europoje yra pasaulinė lyderė, o geležies rūdos gamybos – ketvirtą vietą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt