Ryga Šiaurės koridorius

Ryga Šiaurės koridorius bus statoma trimis etapais – nuo Bukultu miesto vakarinės sienos pr per šiaurinę dalį, kur greitkelis driekiasi Rytų (Laisvės gatvės dubleris), toliau palei Skanstes rajone per Eksportosta svetainių visame Dauguvos į Podraga (Dauguvos Šiaurės panardintas tunelio perėjimo padedant) toliau Spilves per pievas rytinę sieną miesto ir aplinkkelio prijungimo prie Jūrmalos.

Bendras ilgis NTC bus 21 km, statybos kaštai – 1 milijardas eurų, o projekto užbaigimo data – 2016 metai. Šiuo metu iš su projektu susijusių tyrimų veiklą, skaičius yra pervedama į Bendrijos finansavimą TEN-T programą. Siekiant sėkmingai įgyti ir parengti būtinus techninius, ekonominius ir teisinius dokumentus, siekiant pritraukti pritarė lėšų paskirstymą iš miesto biudžeto bendro finansavimo ES programų ir fondų, skirtų kitų projektų finansavimą tolesniam miesto komitetas.

Projekto komanda kūrimas Latvijos ekspertai 2013 – 2007 metais reikės 170 tūkst, įtraukti išorės ekspertai – 195 tūkstančių.

Miesto plėtros komiteto pirmininkas Edmundas Krastiņs (LE), komentuodamas projektą, pažymėjo, kad be miesto, valstybės ir ES lėšų taip pat reikės pritraukti privataus kapitalo, o tai reiškia, kad NTC būtų iš mokamų paslaugų naudojimas. Nėra jokių abejonių, kad South Bridge, Rytų Main Road ir Šiaurės koridorius per ateinančius metus bus žymiai pagerinti eismo srautą į miestą, be to tranzitiniai kroviniai bus visiškai perkeltos į miesto centrą, pabrėžė E. Krastiņs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt