Tikriausiai minimalaus darbo užmokesčio didėjimu kitąmet

Minimalus darbo užmokestis gali didėti 2014 metais, reaguodama į gyventojo klausimą, Lietuvos radijo sausio pabaigoje patvirtino premjeras Valdis Dombrovskis. Minimalaus darbo užmokesčio didinimo Lietuvos intensyvumo po ombudsmeno Juris Jansons klausimas pagrasino kreiptis į Konstitucinį Teismą, jei minimalus atlyginimas išlaikys dabartinį minimalaus darbo užmokesčio līmenī.Pašlaik suma Lietuvoje yra 200 Eurus. J. Jansson mano, kad turi būti ne mažiau kaip 303 už Eurus, ir Lietuva turi ratifikuoti pataisytą Europos socialinę chartiją ir kad juose paskolos internetu būtų socialinį teisingumą šalyje.

V. V. Dombrovskis pareiškė, kad minimalaus darbo užmokesčio didėjimu planuojama pradėti ne anksčiau kaip 2014 metais. Per krizę, darbo užmokestis padidėjo 20 litų 180-200, ir dabar tikimasi, kad ir toliau didės. Tačiau ministras pirmininkas priduria, kad didinant minimalų darbo užmokestį, turi imtis daug veiksnių. Vienas iš jų yra tai, kaip darbo užmokesčio padidėjimas turės įtakos naujų darbo vietų kūrimą, taip pat atsižvelgti į minimalaus darbo užmokesčio dydį ir kitose šalyse. Lietuva greiti paskolos šiuo metu minimalus darbo užmokestis yra maždaug tokio pat lygio kaip ir Lietuvoje bei Estijoje.

V. Dombrovskis pabrėžia, kad minimalaus darbo užmokesčio padidėjimas turi būti nuosekli visose trijose Baltijos šalyse, tiesiog didinant minimalią algą ir gali paleisti lenkia kaimyninius Lietuva gali prarasti konkurencingumą.

Gerovės (LM) rodo, kad per ateinančius kelis mėnesius ji ateis su savo pasiūlymu, kas turėtų būti minimalus darbo užmokestis kitais metais.

LM valstybės sekretorius informuoja kreditai internetu Eve Jaunzeme: Šiais metais bus labai įdomi diskusija, mes ketiname jį atidžiai, kaip profesinių sąjungų, bent jau neoficialiai, jau padarė žinoma, kad jie turi pagrindo manyti, kad darbdaviai, kurie nėra grąžinami darbuotojams pakankamą dalį savo pajamų. Mes ketiname išsiaiškinti, kaip būtų teisinga darbo užmokesčio ir kad darbuotojai negauna pakankamai tikslus ir jų darbo našumas yra didesnis.

Gerovės ministras Ilze Vinkeles rodo, kad ombudsmeno padidėjimas – 100 latų per metus – nors ir neįmanoma, ir pridūrė, kad toks didelis skaičius įvardijimas yra klaidinanti, nes suma yra utopinis

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

mymoney.lt
travelmaster.lt